Statyczna nakladka

Ponad 20 lat wspieramy biznes. Doradzamy, jak podejmować i realizować trudne przedsięwzięcia. Czasem odradzamy.

-----------

WŁODZIMIERZ GŁOWACKI

Statyczna nakladka

Przewidujemy zachodzące zmiany, co pozwala nam dostosować strategię działania nawet przy najbardziej nietypowych sprawach.

-----------

Joanna Basińska

Statyczna nakladka

Zabezpieczamy interesy przedsiębiorców. Minimalizujemy zagrożenia i pomagamy w procesie realizacji projektów inwestycyjnych.

-----------

Rita Świętek

previous arrow
next arrow

Wsparcie Klienta przy wieloetapowej transakcji nabycia zakładów naprawczych taboru kolejowego

Zespół Kancelarii w składzie Wspólnik, radca prawny Rita Świętek oraz aplikant radcowski Piotr Jakubowski wsparli Klienta w przeprowadzeniu wieloetapowej transakcji dotyczącej nabycia trzynastu nieruchomości, na których zlokalizowane są, działające od 1975 roku, zakłady naprawcze taboru kolejowego. Nieruchomości będące przedmiotem transakcji stanowiły ogromny obszar wraz z istniejącymi elementami infrastruktury kolejowej, na…

Czytaj dalej...

Koniec z bezkarnością w social mediach, czyli o krótkiej współpracy Janusza Palikota i Jakuba Wojewódzkiego

Wielokrotnie wspominaliśmy w swoich publikacjach o tym, jak ważna jest społeczna odpowiedzialność zarówno przedsiębiorców, jak i influencerów, w kształtowaniu treści publikowanych na social mediach. Wczoraj po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że polski wymiar sprawiedliwości nie ma zamiaru już przymykać oczu na to, co znajdziemy na portalach społecznościowych. Wiele znanych…

Czytaj dalej...

Tokenizacja i jej aspekty prawne: Następna era cyfrowych aktywów

Tokenizacja, czyli proces przekształcania rzeczywistych aktywów w cyfrowe tokeny, które mogą być przechowywane, wymieniane i zarządzane w blockchainie, staje się jednym z najgorętszych tematów w świecie finansów i technologii. To nie tylko technologia, ale także koncepcja, która zmienia sposób, w jaki postrzegamy wartość i własność w erze cyfrowej. 1. Co…

Czytaj dalej...

Nowe wymagania cyberbezpieczeństwa: nasza kancelaria współtwórcą dodatku książkowego do IT Professional

Z radością informujemy, że nasza kancelaria współtworzyła publikację, która ukazała się jako dodatek książkowy do najnowszego, listopadowego wydania magazynu IT Professional: „Nowe wymagania cyberbezpieczeństwa – NIS 2 oraz Ustawa o KSC”. W gronie współautorów znalazły się osoby z naszego zespołu: Paweł Dymek, Jan Czarnecki, Karolina Szyrocka i Paulina Ostrowska. W…

Czytaj dalej...

Prawo komunikacji elektronicznej wprowadzone w życie – co to oznacza? 

Ustawa z 12 lipca 2024 r. – Prawo komunikacji elektronicznej (t.j. Dz. U.2024 r. poz.1221, dalej: „PKE”) od 10 listopada 2024 r. zastępuje ustawę z 16 lipca 2004 r. – Prawo telekomunikacyjne. Jest wynikiem wdrożenia m.in. dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2018/1972 z dnia 11 grudnia 2018 r. ustanawiającej Europejski…

Czytaj dalej...

Zmiany w podatku od nieruchomości już od nowego roku!

W dniu 14 października 2025 roku Rada Ministrów przyjęła kontrowersyjny projekt ustawy o zmianie ustawy o podatku rolnym, ustawy o podatkach i opłatach lokalnych, ustawy o podatku leśnym oraz ustawy o opłacie skarbowej, który ma na celu wprowadzenie istotnych modyfikacji, w szczególności w obszarze podatku od nieruchomości. Dotyczy on m.in.

Czytaj dalej...

Na horyzoncie sporo zmian w sferze wynagrodzeń pracowniczych – pracodawco przygotuj się!

Termin na implementację przez Polskę przepisów Dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2022/2041 dotyczącej adekwatnych wynagrodzeń minimalnych w Unii Europejskiej upływa 15 listopada 2024 roku. Dyrektywa ta ma na celu poprawę warunków pracy i życia pracowników w całej UE poprzez zapewnienie odpowiednich wynagrodzeń minimalnych. Do głównych założeń dyrektywy należy zaliczyć:…

Czytaj dalej...

Mecenas Joanna Basińska prelegentem podczas VII edycji Kongresu Zamówień Publicznych w Medycynie

Z przyjemnością informujemy, że mecenas Joanna Basińska wystąpi jako prelegent podczas VII edycji Kongresu Zamówień Publicznych w Medycynie, który odbędzie się 6 listopada! 🎤 Kongres organizowany jest przez MUST READ MEDIA! W swoim wystąpieniu omówi „Prawo opcji w zamówieniach publicznych jako element elastycznego zarządzania w dobie niepewności zakupowej produktów…

Czytaj dalej...

Rząd podejmuje szybką walkę z alkoholem w kolorowych saszetkach

Niedawne kontrowersje związane z wprowadzeniem alkoholi w opakowaniach przypominających tubki z musami owocowymi zwróciły uwagę Rządu na potrzebę regulacji, które zapobiegłyby podobnym sytuacjom. Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi dnia 3 października 2024 r. przygotowało projekt rozporządzenia w sprawie szczegółowych wymagań w zakresie opakowań niektórych napojów spirytusowych. Projektowane rozporządzenie ma na…

Czytaj dalej...

Ile trwa rejestracja znaku towarowego i ochrona znaku towarowego?

Znak towarowy to wszystko, co odróżnia przedsiębiorcę i jego usługi lub produkty od innych, dostępnych na rynku, czyniąc je niepowtarzalnymi i oryginalnymi. Znakiem towarowym może być logo, nazwa czy cokolwiek innego, czym przedsiębiorca zdecyduje się oznaczyć swoje towary. Znak towarowy w Polsce stanowi własność intelektualną, ale wymaga zgłoszenie go…

Czytaj dalej...
Nasi Klienci od ponad 10 lat
Razem od ponad 10 lat
Facebook
LinkedIn