Mediatorlex
Piotr Karol Potempa
Przedsiębiorca i społecznik, psycholog biznesu i mediator, Wielkopolanin. Ukończył studia psychologiczne na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu oraz studia MBA z zarządzania biznesem na The Nottingham Trent University w Wielkiej Brytanii. Od 1994 roku prowadzi własną działalność gospodarczą oraz firmę Potempa Inkasso spółka z o.o. z siedzibą w Luboniu. Zaangażowany społecznie, od wielu lat pełni funkcję Przewodniczącego Wielkopolskiego Związku Pracodawców Prywatnych im. Cyryla Ratajskiego w Poznaniu (członka Polskiego Towarzystwa Gospodarczego w Warszawie), gdzie reprezentuje przedsiębiorców i pracodawców oraz aktywnie działa na rzecz rozwoju przedsiębiorczości w Wielkopolsce. Współpracuje z ośrodkami mediacji oraz centrami wsparcia przedsiębiorców.
Specjalizacje:
Mediator sądowy w sporach gospodarczych – (dyżur mediatora informacja o terminach po uprzednim umówieniu się telefonicznym 602 792 030 lub mailowym e-mail do koordynatorki: paulina.jarysz@gmail.com
Punkt mediacyjny – Kancelaria Głowacki i Wspólnicy – ulica Paderewskiego 8 w Poznaniu)
Mediacja jest niezwykle dynamicznie rozwijającą się metodą rozwiązywania sporów różnego rodzaju i różnego pochodzenia. Jest dobrowolnym, nieformalnym i łagodnym procesem, który daje jej stronom wiele korzyści. Główną korzyścią jest możliwość wypracowania korzystnego dla obu stron mediacji rozwiązania. Korzyści takie można dostrzec także w ramach spraw gospodarczych, co warto rozpropagować wśród środowiska przedsiębiorców.
Zarządzanie fundacją rodzinną
Oferuję kompleksowe wsparcie, zaczynając od pomocy w założeniu fundacji przy udziale kancelarii prawnej oraz wszechstronne zarządzanie fundacją, zarówno w aspektach podatkowych, księgowych i inwestycyjnych przez cały czas jej działania.
Fundacja rodzinna to rozwiązanie, które pozwala zbudować struktury organizacyjne i zapewnić kontynuację biznesu oraz ochronę majątku w perspektywie dłuższej niż jedno pokolenie, bez osobistego zaangażowania następców prawnych. Fundacja pozwala też realizować świadczenia dla swoich beneficjentów bez zagrożeń dla integralności majątku rodzinnego i płynności finansowej spółek, w których posiada udziały. Fundacja rodzinna to też forma optymalnej strategii podatkowej dla
beneficjentów. Fundacja działa jak skarbiec rodzinny: ma zapewnić rodzinie środki finansowe, ochronę aktywów a przy tym realizować wizję fundatora i dbać o wartości przyjęte przez niego w biznesie. Fundacja rodzinna jest więc środkiem do celu – funkcjonowania przedsiębiorstwa przez pokolenia i zabezpieczenia potrzeb finansowych beneficjentów.