14 października 2025

Zakończyliśmy z sukcesem kolejny spór gospodarczy – tym razem na drodze ugody przed Prokuratorią Generalną

Wspieraliśmy spółkę Skarbu Państwa w sporze dotyczącym odpowiedzialności inwestora za zwrot części wynagrodzenia zatrzymanego przez Generalnego Wykonawcę tytułem kaucji gwarancyjnej.

Nasze zaangażowanie obejmowało:

  • przygotowanie szczegółowego memorandum prawnego dotyczącego ryzyk procesowych,
  • negocjacje z drugą stroną sporu,
  • udział w mediacjach przed Prokuratorią Generalną.

Dzięki dobrze zaplanowanej strategii i otwartości stron na dialog udało się wypracować rozwiązanie, które zakończyło spór bez konieczności prowadzenia długotrwałego procesu sądowego.

Sprawę z ramienia naszej kancelarii prowadzili: Rita Świętek, Marta Milej-Krzyształowska oraz Michał Wojsznis.

Dziękujemy naszemu Klientowi za zaufanie oraz wszystkim zaangażowanym za konstruktywną współpracę!

Zaufali nam