Statyczna nakladka

Ponad 20 lat wspieramy biznes. Doradzamy, jak podejmować i realizować trudne przedsięwzięcia. Czasem odradzamy.

-----------

WŁODZIMIERZ GŁOWACKI

Statyczna nakladka

Przewidujemy zachodzące zmiany, co pozwala nam dostosować strategię działania nawet przy najbardziej nietypowych sprawach.

-----------

Joanna Basińska

Statyczna nakladka

Zabezpieczamy interesy przedsiębiorców. Minimalizujemy zagrożenia i pomagamy w procesie realizacji projektów inwestycyjnych.

-----------

Rita Świętek

previous arrow
next arrow

Wygrana w sprawie o stwierdzenie nieważności umowy kredytu w CHF

Niezmiernie miło jest nam poinformować o uzyskaniu dla klienta Kancelarii korzystanego wyroku w sprawie o stwierdzenie nieważności umowy kredytu indeksowanego do franka szwajcarskiego. Sąd Okręgowy w Poznaniu w wydanym przez siebie wyroku ustalił nieważność umowy kredytowej oraz zasądził na rzecz klienta zwrot wszystkich wpłaconych rat oraz kosztów okołokredytowych, choćby z tytułu uiszczonych składek na ubezpieczenie kredytu. Warto wspomnieć, że jeszcze przed wszczęciem postępowania kredyt został spłacony przez naszego klienta w całości.

Co istotne klient, po zawarciu umowy kredytowej, początkowo dokonywał spłat w złotówkach (PLN), a następnie – po wejściu w życie tzw. ustawy antyspreadowej – we franku szwajcarskim (CHF). W związku z powyższym żądanie pozwu w zakresie roszczenia o zwrot wpłaconych na rzecz banku środków zostało skonstruowane jako żądanie zwrotu wpłaconych przez klienta sum zarówno w PLN jak i w CHF.

Sąd zasądził zwrot wszelkich uiszczonych przez klienta kwot z tytułu realizacji umowy kredytowej, zgodnie ze sformułowanym w pozwie żądaniem. W sentencji wyroku zasądzono od banku odrębnie określoną sumę PLN oraz określoną sumę CHF – w sumie niemal 1.5 mln PLN i ponad 180 tys. CHF oraz koszty procesu.

Wyrok nie jest prawomocny.

Sprawę prowadzili r.pr. Marta Milej-Krzyształowska i apl. adw. Alan Majewski.

Nasi Klienci od ponad 10 lat
Razem od ponad 10 lat
Facebook
LinkedIn